Jedná se o případ 26 leté slečny, která ke mně dne 2.4.2019 přišla s následujícími problémy:

  • atopický ekzém pouze na hřbetu obou rukou
  • bolesti pravého ramene
  • sezónní alergie.

Zápis případu

Atopický ekzém začal na střední škole, když měla stres s testy ve škole a zažila šikanu. Před rokem se ekzém zhoršil (to dělala dvoje státnice a psala dvě diplomky).

Objevují se jí na rukou puchýřky, které svědí a pak prasknou, vyteče z nich tekutina, kůže se obnoví a poté se celý proces objevuje nanovo. (3) Střídají se místa, kde se ten ekzém objevuje. Pravidelně se však objevují kruhovitá ložiska. (3) 

Hodně nad věcmi přemýšlí a pořád se jí něco honí hlavou (3) – nejvíce se vše točí kolem hledání sama sebe, toho, co má v životě dělat, jakou cestou se vydat, aby tu neztrácela zbytečně čas. 

Bolí ji pravé rameno (3), protože 3 roky zpět tahala těžký kufr a přisuzuje to právě tomuto. Cítí omezený pohyb ramene, když nese těžký nákup.

Lék a ředění

Anagallis arvensis 30C 4x 3 globule v rozdělené dávce pouze v rámci 1 dne 

Anagallis má tyto kruhovité druhy vyrážek, specificky na rukou (dlaních či hřbetu ruky), které mají charakter puchýřků, které svědí a pak prasknou, vyteče z nich tekutina, kůže se obnoví a poté se celý proces objevuje nanovo s tím, že se ložiška objeví zase na jiném místě.

Na mentální úrovni má Anagallis intenzivní aktivitu mysli, což právě tato žena potvrdila. Má také bolesti horní končetiny horší při pohybu (není to ale klíčový symptom).

Reakce 3 týdny po léku

Stav ekzému se celkově zlepšil, co se týče svědění i rozšíření samotného výsevu ložisek vyrážky. Rameno je mírně lepší, ale při některých pohybech jej stále cítí. Začala se cítit psychicky celkově lépe a říká, že sbírá odvahu k odchodu z práce, která ji nebaví. 

Doporučení

Je nutné čekat bez opakování léku, reakce je v pořádku.

Reakce 4 měsíce po léku

Ekzém je stále zcela pryč. V práci skončila a odešla i z nefunkčního vztahu. Bolesti ramene také zmizely. Letos nepocítila ani žádné příznaky alergie, které se touto dobou vloni projevovaly.