Hledáte na českém trhu knihu, která vám přiblíží klasickou homeopatii? Mám pro vás 4 tipy, které jsem seřadila dle rozsahu i hloubky probíraných témat od té nejútlejší až po pokročilejší kousky, které se homeopatií zabývají hlouběji.

Vřele doporučuji každému, kdo se chce homeopaticky léčit, přečíst alespoň jednu z nich.

1. George Vithoulkas: Homeopatie, energetická medicína, základní principy

Tato malá kniha, která, ačkoli má jen 95 stran, podává o klasické homeopatii rámec nejpodstatnějších informací a je doporučována právě pro svou věcnost a serióznost. Díky svému rozsahu se dá přečíst za jedno odpočinkové odpoledne.

Nejdříve byla vydána v řečtině v rodné zemi autora a brzy se stala u řecké veřejnosti bestsellerem. To bylo podnětem k tomu, aby se díky překladům rozšířila i do dalších zemí. Stručným a srozumitelným způsobem představuje veřejnosti základní principy klasické homeopatie, terapeutické možnosti a postup při výrobě a testování homeopatických léků včetně krátkého popisu několika z nich. 

2. Odpověď je klasická homeopatie 

Dalším tipem je má vlastní kniha, kterou díky jejímu rozsahu řadím na druhé místo.

Začíná mou vlastní zkušeností s homeopatickou léčbou u vážné nemoci, která mi doslova obrátila život naruby. Díky ní jsem pocítila, jak obrovský potenciál má klasická homeopatie u chronických nemocí, které v konvenční medicíně znamenají často i doživotní užívání “chemických” léků.

Díky této knize pochopíte homeopatii v hlubších souvislostech jako jeden komplexní celek. Budete se umět orientovat v nabídce homeopatik na trhu i pravidlech výběru jejich ředění, dávkování i vyhodnocení reakce. Dozvíte se, jak v rámci samoléčby zacházet s homeopatickými léky, abyste z nich měli co největší benefit, i to, proč horečka není obávaným nepřítelem, ale naopak vítaným hostem.

Blíže se podíváme i na to, proč homeopatické léky nepůsobí pouze na principu placebo efektu, jak poznat, že je konkrétní terapie skutečně léčivá a že pouhé vymizení příznaků ještě nemusí znamenat skutečné zlepšení zdraví (ať už homeopatie či jiné metody), jak vznikají chronické nemoci, proč jich tolik přibývá a probereme si i to, jaké jsou možnosti homeopatie jako metody zástupné za klasickou vakcinaci, detoxikační metody poté či jako prevence před různými zákroky (např. operací či porodem).

3. Amy L. Lansky: Homeopatie, medicína 21. století

Tato kniha je skvělým průvodcem homeopatií přibližující čtenáři, jak se na zdraví, nemoc a vyléčení dívá homeopatie. Dozvíte se, že nejde pouze o to zbavit se symptomů nemoci, ale že skutečné vyléčení znamená něco mnohem více. 

Neméně zajímavé jsou také informace o historii homeopatie a brilantní mysli jejího zakladatele Dr. Samuela Hahnemanna, který svými názory předběhl svou dobu a vynalezením homeopatie způsobil revoluci v léčbě nemocí, které oceňujeme zejména dnes při tak markantním nárůstu chronických onemocnění.

Jsou zde zmíněny také vědecké studie prokazující účinnost homeopatie i řada příběhů o vyléčených fyzických i psychických potížích. Celou knihou se prolíná osobní příběh a zkušenost autorky s homeopatií při léčbě jejího autistického syna.

4. George Vithoulkas: Homeopatická věda

Posledním tipem je kniha od již zmiňovaného Prof. G. Vithoulkase. Tentokrát jde o jeho celosvětově známé dílo The Science of Homeopathy, v českém překladu Homeopatická věda.

Autor sám přiznává, že homeopatii je extrémně těžké dokonale zvládnout, proto je tato kniha skvělou učebnici do začátku jejího hlubšího studia. „Poskytuje ucelený soubor vědeckých pojmů a experimentálních pozorování a tvoří tak solidní základ, na němž lze stavět homeopatickou vědu“, píše v jejím úvodu Prof. William A. Tiller z Katedry vědy o materiálech a inženýrství na Standford University.

Dozvíte se, jak probíhá příprava a výroba homeopatických léků, jejich testování a samotné použití v klinické praxi. Jsou zde také popsány různé druhy reakcí na homeopatické léky a jejich podrobná interpretace, což je nedocenitelné pro praktické využití homeopatických léků.