„Existují situace, kdy dokázala homeopatický lék antidotovat i peprmintová zubní pasta“, píše se v knize Homeopatická věda od Prof. George Vithoulkase v kapitole o antidotech účinků homeopatických léků.

Nutno dodat, že nejznámnějším antidotem homeopatických léků (tedy tím, co může u citlivých osob narušit jejich účinek), je kofein. Tomu je potřeba se vyhnout v každém případě.

Já se pro jistotu doporučuji vyhnout i mentolu, i když s ním může být problém spíše u osob, které užívají konkrétní léky (například Natrum muriaticum). V tomto případě je narušení homeopatické léčby vypozorované přímo z praxe.

Psala jsem o jednom takovém případu i ve svojí knize: „Zažila jsem případ, kdy bylo jedné ženě po Natru muriaticu dlouhodobě dobře, co se týče jejích chronických obtíží, a po vypití mátového čaje se jí během pár minut přitížilo. Zopakování léku u ní opět nastartovalo ozdravný proces a cítila se opět lépe po všech stránkách nejen z krátkodobého hlediska, ale hlavně toho dlouhodobého.“

Po jakých zubních pastách sáhnout

Dnes již řada zubních past přímo na sobě nese označení, že jsou vhodné i při homeopatické léčbě. Jednou z nich je například modrá zubní pasta od firmy Lavera, která má slanou příchuť. Koupíte ji například v dm drogerii.

Druhá oranžová se sladkou příchutí je od firmy Weleda. Viděla jsem ji kupříklad v drogerii Rossmann.

Obě dvě tyto pasty jsou bez mentolu a navíc i bez fluoru.

Pokud budete hledat zubní pastu pro děti, která zároveň neobsahuje fluor, podívejte se například na značku Urtekram v sekci “Péče o zoubky” v poctivém eshopu www.netoxickadomacnost.cz, který patří mezi mé nejoblíbenější.

Nemusím tady totiž zkoumat složení výrobků a mohu si je koupit bez obav z toxického vlivu na naši domácnost a rodinu.