Tento případ velmi dobře ukazuje, jak může u akutních nemocí být efekt homeopatie rychlý, pokud je podaný lék správně zvolený.

Šlo o ženu, která svůj první homeopatický lék dostala v roce 2011, kdy ji tehdy po Pulsatille 200C přes noc zmizel zánět nosohltanu. Od té doby byla po celých 7 let bez potíží.

Objevila se u ní bolest nosohltanu, únava a obrovská bolest zad v bederní oblasti spolu s velkou žízní na studené a suchostí v puse. Bolest byla takového charakteru, že celou noc nespala, přes den byla “vyřazena z provozu” a konvenční lék proti bolesti jí přinášel jen nepatrnou úlevu asi na hodinu.

Nejdříve jsem ji doporučila lék Eupathorium perfoliatum, ale byl bez efektu.

Podle obecných příznaků, které měla (jako byla bolest zad i nohou, únava či bolest nosohltanu), ale nebyly v případu žádné symptomy, podle kterých by se dal správný lék spolehlivě vybrat. Protože jsem ale věděla, že prožívá nyní poměrně dost stresové období v osobním životě, zeptala jsem se jí, co se s ní přesně dělo předtím, než se ta velká bolest zad objevila. „Cítila jsem vztek, takovej, že jsem vzteky ani nespala a bušilo mi úplně srdce“, odpověděla.

Dostaly jsme se k tomu, že vztek v sobě potlačeuje už dlouhou dobu a v tuto noc to vygradovalo. Jsou jenom dva léky v homeopatii, pro které je potlačení vzteku typické jako to, co předchází rozvoji potíží –Colocynthis a Staphysagria. 

To, co se stalo po Staphysagrii 200C, bylo úplně neuvěřitelné a přestože jsem to zažila už mnohokrát, nepřestane mě to udivovat. Když jsem k ní ten den před půlnocí přijela (šlo o moji kamarádku), seděla v županu na židli a kývala se bolestí zad ze strany na stranu a bylo na ní vidět, že je jí to opravdu bolí (jinak vydrží hodně, znám ji). Asi minutu po Staphysagrii jsem si všimla, že se přestala kývat a po dalších 5 mi řekla, že se jí to zdá lepší, ale že nohy bolí pořád hodně.

Tohle je jeden z indikátorů toho, že lék je správně podaný a je v takovém případě třeba čekat bez jeho opakování, protože bolest odchází zeshora dolů (nejdříve se zmírňovala bolest zad a až poté nohou) – to je jeden z Heringových zákonů, podle kterých se pozná, že lék je zvolen správně.

Za hodinu mi psala, že je úplně bez bolesti zad a zlepšuje se už i bolest nohou. Vyspala se a ráno byla o 90 % lepší ve všech ohledech, co se týče bolesti zad i ostatních příznaků.

Tento případ je společně i s dalšími případy z mé praxe uvedený v mé knize Odpověď je klasická homeopatie.