Jedná se o případ 2,5 letého chlapečka, kterému po Sulphuru 30 C nedávno zmizel ekzém. Měl jej od 2 měsíců věku. Ekzém byl výrazně rudý, škrábal si ho do krve. Nejhorší byl po kontaktu s vodou – to zčervenal a svědil. Odmalička je chlapec velmi horkokrevný a největší horkost je u něj cítit na temeni hlavy.

Když spí v noci sám, budí se mezi 3-4 hodinou ráno.

Vše jsou klíčové symptomy Sulphuru, který bral v potenci 30 C po dobu 10 dní. Nyní je to téměř 3 měsíce po léku a ekzém je dlouhodobě o 90 % lepší.

Nicméně se u něj objevil akutní kašel, u kterého se dáví a vše ho už od kašle bolelo. Sirup na kašel byl bez efektu a navíc jej zvracel. Kašlal prakticky neustále a maminka mi nebyla schopna říci, co kašel zlepšuje či zhoršuje, protože u něj žádné z podobných vlivů nepozorovala.

Jediné, co bylo na případu z pohledu homeopatie zajímavé, bylo, že se včera silně potil na temeni hlavy, které má na dotek velmi horké. Právě tento symptom je klíčový pro Sulphur, který s ohledem na to, že v této akutní situaci nebylo možné potvrdit žádný jiný lék a Sulphur byl posledním chronickým lékem, který měl u něj efekt, dostal jej znovu i při tomto akutním kašli.

Půl hodiny po 3 globulích Sulphuru 30 C mi jeho maminka volala, že už kašle mnohem méně a zlepšil se i celkově, co se týče energie. Nechtěl už jenom ležet, ale hraje si. Dostal ještě další 2 dávky a po 3 hodinách mi psala: „Velká změna, kašle minimálně, ožil, hraje si a je mu líp. Na nic si nestěžuje.“

Problematiku homeopatické samoléčby kašle řešíme podrobněji v online kurzu Klasická homeopatie pro maminky s dětmi.