​Jedná se o případ neustálého hnisání oka u 2 měsíčního kojence. Podle lékařky jde o​ neprů​chodnost slzných kanálků, která však nereaguje na opakovaná podávání antibiotik.

Zejména u malých dětí bývá reakce na správně zvolené homeopatické léky často velice rychlá. U tohoto chlapečka tento problém dlouhodobě zmizel hned druhý den po podání homeopatického léku.

Zápis 18.4.2018

S tímto chlapečkem (zatím neočkovaným) jeho maminka přichází kvůli ucpaným slzným kanálkům, protože tento problém nereaguje ani na opakované podávání antibiotických kapek a masáže slzných váčků. Proto se rozhodla řešit jej cestou homeopatie.

Od šestinedělí má chlapeček rýmu. Poté se mu udělal hnis v oku, nejdříve na pravém oku (to měl již trochu v porodnici), pak i v oku levém. I po přeléčení za pomoci antibiotik mu v levém oku stále přetrvává hnisání. Výtok z oka je zelenožlutý, okolí oka je zarudlé. Slepená očka jsou horší venku na vzduchu (3).

Potí se na celé hlavě, ale nejvíce výrazné je pocení v zátylku (3). Pot nijak výrazně nezapáchá.

Porod proběhl přirozeně, v porodnici, je to psychicky spokojené spavé miminko. Aktuálně má dvojnásobek porodní váhy.

Zvracení mateřského mléka je u něj výraznější, než u ostatních miminek (2). Mívává spíše studenější ruce a nohy, není horkokrevný.

Pravá kyčel má podle lékaře horší ukazatele, co se týče jejího vývoje.

Lék a ředění

P​řípad pokrývá lék​ Calcarea carbonica, pro kterou je typické zvracení mateřského mléka, pocení na hlavě i studené končetiny. Navíc se o Calcaree carbonice v materii medice Vivě od Prof. George Vithoulkase píše o dalším potvrzujícím příznaku tohoto léku, který je v případu k nalezení:

– o tom, že patologie Calcarey carbonicy má při kloubních potížích specifickou afinitu ke kyčelnímu kloubua také to, že slzení očí je horší venku na vzduchu, což maminka chlapce řekla sama naprosto spontánně – to znamená, že tento symptom je v případu o to důležitější a doplňuje celkový obraz léku.

Dostal lék Calcarea carbonica 200C 4x 3 kapky v jednorázové rozdělené dávce pouze v jeden den (3 kapky ráno, 3 v poledne, 3 odpoledne, 3 večer)

Reakce 2 měsíce po podání léku (13.6.2018)

Již druhý den po léku zcela vymizelo hnisání očka. Aktuálně je to 2 měsíce po léku a neobjevily se prozatím ani náznaky relapsu. Nemá ani žádné jiné obtíže a prospívá bez problémů.

Doporučení

Nyní je nutné čekat bez podání jakéhokoliv homeopatického léku a případ nadále sledovat (i co se týče vývoje kyčlí). Mamince bylo doporučeno nepít kávu z důvodu možné antidotace kofeinem (nejen proto, že ona sama se léčí homeopaticky, ale také proto, že syna kojí a kofein tak může přejít do mateřského mléka).

Pokud přemýšlíte o domácí homeopatické samoléčbě nezávažných akutních stavů vašich dětí, podívejte se na online kurz Klasická homeopatie pro maminky s dětmi, kde se toto téma podrobně řeší.